381LQ222M200A452 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 476
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 651
Datablad
På lager: 1.720
Direkte
TDK
På lager: 237
Direkte
TDK
På lager: 0
Nichicon
Nichicon
På lager: 147
På lager: 335
Opgradering
Rubycon
Chemi-Con
På lager: 146
2200 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 96mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
381LQ222M200A452
DigiKeys varenummer
338-3830-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LQ222M200A452
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
3.48 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
4.87 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
96mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C