381LQ222M200K052
DigiKeys varenummer
338-4352-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LQ222M200K052
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 90mOhm @ 120Hz 2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
3.48 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
4.87 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
90mOhm @ 120Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C