380LX222M050H012 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 3.132
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 12.266
Datablad
Opgradering
Rubycon
Rubycon
Nichicon
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Billede for 380LX222M050H012 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
380LX222M050H012
DigiKeys varenummer
380LX222M050H012-ND
Producenter
Producentens varenummer
380LX222M050H012
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 150mOhm @ 120Hz 3000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.8 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
150mOhm @ 120Hz
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Levetid @ temp.
3000 timer @ 85°C