381LX222M050H012
DigiKeys varenummer
338-3706-ND
Producenter
Producentens varenummer
381LX222M050H012
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Spænding - Nominel
50 V
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C