160393J250C-F kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Similar
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
Similar
Parametrisk ækvivalent
KEMET
Parametrisk ækvivalent
KEMET
0.039 µF Filmkondensatorer 160V 250V Polyester, Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
160393J250C-F
DigiKeys varenummer
160393J250C-F-ND
Producenter
Producentens varenummer
160393J250C-F
Beskrivelse
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
160393J250C-F Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,512" L x 0,157" B (13,00mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,374" (9,50mm)
Tolerance
±5%
Spændingsklassifikation - AC
160V
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
250V