VSEB0430H-1R0MC
DigiKeys varenummer
4044-VSEB0430H-1R0MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-VSEB0430H-1R0MCCT-ND - Afskåret tape (CT)
4044-VSEB0430H-1R0MCDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VSEB0430H-1R0MC
Beskrivelse
FIXED IND 1UH 10.7A 10.3 MOHM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 10.7 A 10,3mOhm maks. 2-SMD Støbte induktorer, automotive effektinduktorer
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VSEB0430H-1R0MC Modeller
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
10,3mOhm maks.
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Type
Formstøbt
Funktioner
Støbte induktorer, automotive effektinduktorer
Materiale - Kerne
Monteringstype
Overflademontering
Induktans
Pakke/hus
2-SMD
Tolerance
±20%
Leverandørs enhedspakning
0430
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Strøm - Mætning (Isat)
9A
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)