VSAB1770-8R2M
DigiKeys varenummer
4044-VSAB1770-8R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-VSAB1770-8R2MCT-ND - Afskåret tape (CT)
4044-VSAB1770-8R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VSAB1770-8R2M
Beskrivelse
FIXED IND 8.2UH 16A 60 MOHM SMD
Detaljeret beskrivelse
8.2 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 16 A 60mOhm maks. 2-SMD
EDA/CAD-modeller
VSAB1770-8R2M Modeller
Kategori
Strøm - Mætning (Isat)
16,5A
DC-modstand (DCR)
60mOhm maks.
Driftstemperatur
-55°C – 170°C
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,691" pit. x 0,667" lev. (17,55mm x 16,95mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,283" (7,20mm)