VSAB0530-6R8M
DigiKeys varenummer
4044-VSAB0530-6R8MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-VSAB0530-6R8MCT-ND - Afskåret tape (CT)
4044-VSAB0530-6R8MDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VSAB0530-6R8M
Beskrivelse
FIXED IND 6.8UH 3.6A 90 MOHM SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µH Afskærmet Formstøbt Induktor 3.6 A 90mOhm maks. 2-SMD
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VSAB0530-6R8M Modeller
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Mfr
DC-modstand (DCR)
90mOhm maks.
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
100 kHz
Type
Formstøbt
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
2-SMD
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0530
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,215" L x 0,205" B (5,45mm x 5,20mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,118" (3,00mm)
Strøm - Mætning (Isat)
3,6A