RD10RB8CGT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
DIP-kontakter Oktal-komplement 8 positioner Overflademontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10RB8CGT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RB8CGT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RB8CGT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP OCT COMP 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
Højde over kort
0,555" (14,10mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Overflademontering
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
Oktal-komplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
8
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Længde
0,394" (10,00mm)