RD10AB8CGT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for RD10AB8CGT er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10AB8CGT
DigiKeys varenummer
2449-RD10AB8CGT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10AB8CGT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP OCT COMP 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter Oktal-komplement 8 positioner Overflademontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Højde over kort
0,555" (14,10mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Overflademontering
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
Oktal-komplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
8
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Længde
0,394" (10,00mm)