RD10RB4RGT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
DIP-kontakter BCD 4 positioner Overflademontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10RB4RGT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RB4RGT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RB4RGT
Beskrivelse
SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
Højde over kort
0,555" (14,10mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Overflademontering
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
BCD
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
4
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Længde
0,394" (10,00mm)