RD10AB4RGR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for RD10AB4RGR er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10AB4RGR
DigiKeys varenummer
2449-RD10AB4RGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RD10AB4RGR
Beskrivelse
SWITCH ROTARY DIP BCD 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter BCD 4 positioner Overflademontering Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Højde over kort
0,555" (14,10mm)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Overflademontering
Termineringsudformning
Mågevinge
Kredsløb
BCD
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
4
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Flydende krystalpolymer (LCP)
Længde
0,394" (10,00mm)