RD10RB16CVBT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
CIT Relay and Switch
På lager: 0
Datablad
DIP-kontakter Hexadecimalkomplement 16 positioner Hulmontering, Retvinklet Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10RB16CVBT
DigiKeys varenummer
2449-RD10RB16CVBT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10RB16CVBT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP HEX COMP 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
Højde over kort
0,394" (10,00mm)
Monteringstype
Hulmontering, Retvinklet
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb
Hexadecimalkomplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
16
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Aktuatortype
Drejbar med aksel
Længde
0,394" (10,00mm)