RD10AB16CVBT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
Billede for RD10AB16CVBT er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RD10AB16CVBT
DigiKeys varenummer
2449-RD10AB16CVBT-ND
Producenter
Producentens varenummer
RD10AB16CVBT
Beskrivelse
SW ROTARY DIP HEX COMP 0.15A 50V
Detaljeret beskrivelse
DIP-kontakter Hexadecimalkomplement 16 positioner Hulmontering, Retvinklet Drejbar med aksel Aktuator 150mA 50VDC
Højde over kort
0,394" (10,00mm)
Emballage
Rør
Monteringstype
Hulmontering, Retvinklet
Termineringsudformning
Pc-ben
Kredsløb
Hexadecimalkomplement
Afstand
0,100" (2,54mm) fuld
Antal positioner
16
Strømklassificering (AMPS)
150mA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spændingsklassifikation
50VDC
Materiale på krop
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Aktuatortype
Drejbar med aksel
Længde
0,394" (10,00mm)