AHU1NBSG24
DigiKeys varenummer
2449-AHU1NBSG24-ND
Producenter
Producentens varenummer
AHU1NBSG24
Beskrivelse
SWITCH PB SPDT 3A 125V
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter SPDT Anti-hærværk, oplyst Panelmontering, Front
Kategori
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Mfr
Farve - Aktuator/hætte
Sølv
Serie
Oplysningstype, farve
LED, Grøn
Emballage
Bakke
Oplysningsspænding (nominel)
24VDC
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Monteringstype
Panelmontering, Front
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Type
Anti-hærværk, oplyst
Funktioner
Rustfrit stål
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 19,00mm diam.
Switch-funktion
On-Mom
Driftstemperatur
-20°C – 65°C
Strømklassificering (AMPS)
3A (AC)
Mekanisk levetid
1000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V