SMDSW.031 1OZ
DigiKeys varenummer
SMDSW.0311OZ-ND
Producenter
Producentens varenummer
SMDSW.031 1OZ
Beskrivelse
SOLDER WIRE NO-CLEAN 63/37 1OZ.
Producentens standard leveringstid
3 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Blyholdig Ingen rengøring, Vandopløselig Loddetråd Sn63Pb37 (63/37) 20 AWG, 22 SWG Spole, 1oz (28,35g)
Kategori
Smeltepunkt
361°F (183°C)
Emballage
Spole
Trådtykkelse
20 AWG, 22 SWG
Varestatus
Aktiv
Proces
Blyholdig
Type
Loddetråd
Form
Spole, 1oz (28,35g)
Sammensætning
Sn63Pb37 (63/37)
Vægt
0,062lb (28,12g)
Diameter
0,031" (0,79mm)