EG1E101MNN6311U kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chinsan (Elite)
På lager: 1.827
Datablad
Würth Elektronik
Surge
På lager: 940
100 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EG1E101MNN6311U
DigiKeys varenummer
4191-EG1E101MNN6311U-ND
Producenter
Producentens varenummer
EG1E101MNN6311U
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
238 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
340 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
250 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C