EMVY500GRA221MJA0G er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Chemi-Con
På lager: 12.105
Datablad
Direkte
Nichicon
På lager: 106.907
Datablad
Similar
Panasonic Industry
220 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EMVY500GRA221MJA0G
DigiKeys varenummer
565-EMVY500GRA221MJA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-EMVY500GRA221MJA0GCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EMVY500GRA221MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EMVY500GRA221MJA0G
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
250 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
500 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
300 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,406" (10,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C