UUD1H221MNL1GS
DigiKeys varenummer
493-2308-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-2308-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-2308-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UUD1H221MNL1GS
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UUD1H221MNL1GS Modeller
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
335 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
670 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
180 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C