EKY-630ELL391MK20S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 1.666
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 2.000
Datablad
Direkte
Rubycon
Direkte
Rubycon
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Nichicon
390 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKY-630ELL391MK20S
DigiKeys varenummer
565-EKY-630ELL391MK20S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKY-630ELL391MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
950 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.9 A @ 100 kHz
Impedans
31 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C