EKYB630ELL391MK20S
DigiKeys varenummer
565-EKYB630ELL391MK20S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKYB630ELL391MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKYB630ELL391MK20S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
890 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.78 A @ 100 kHz
Impedans
36 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C