EKY-500ELL471MJ30S
DigiKeys varenummer
565-EKY-500ELL471MJ30S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKY-500ELL471MJ30S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKY-500ELL471MJ30S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
845 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.69 A @ 100 kHz
Impedans
43 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,240" (31,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C