EKZE500ELL471MK20S
DigiKeys varenummer
565-1712-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZE500ELL471MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EKZE500ELL471MK20S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.025 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.05 A @ 100 kHz
Impedans
27 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C