EKY-350ELL471MK15S
DigiKeys varenummer
565-EKY-350ELL471MK15S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKY-350ELL471MK15S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKY-350ELL471MK15S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
725 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.45 A @ 100 kHz
Impedans
49 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C