MAL214651471E3
DigiKeys varenummer
4501PHBK-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAL214651471E3
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAL214651471E3 Modeller
Kategori
Mfr
Klassificeringer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.25 A @ 100 kHz
Impedans
65 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 125°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C