EKMG630ETD330MF11D
DigiKeys varenummer
565-EKMG630ETD330MF11DCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EKMG630ETD330MF11DTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKMG630ETD330MF11D
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
100 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
180 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C