ECA-1JHG330I kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Panasonic Industry
På lager: 212
Datablad
Similar
Panasonic Industry
På lager: 1.693
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 6.958
Direkte
Chemi-Con
Direkte
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
Opgradering
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 19
33 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ECA-1JHG330I
DigiKeys varenummer
ECA-1JHG330I-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ECA-1JHG330I
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ECA-1JHG330I Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
100 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
200 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,480" (12,20mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C