EGXE250ELL102MK25S det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Chemi-Con
På lager: 460
Datablad
Opgradering
TDK
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
På lager: 0
1000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 125°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EGXE250ELL102MK25S
DigiKeys varenummer
EGXE250ELL102MK25S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EGXE250ELL102MK25S
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
810 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.35 A @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
40 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 125°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C