EGPA500ELL102MK35S
DigiKeys varenummer
565-EGPA500ELL102MK35S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EGPA500ELL102MK35S
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 34mOhm @ 100kHz 5000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EGPA500ELL102MK35S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.506 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.51 A @ 100 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
1,437" (36,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
34mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 125°C