DMF3Z5R5H474M3DTA0
DigiKeys varenummer
5450-DMF3Z5R5H474M3DTA0-ND
Producenter
Producentens varenummer
DMF3Z5R5H474M3DTA0
Beskrivelse
CAP 470MF 5.5V -40-+70C
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 mF (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V 3-SMD 55mOhm @ 1kHz
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
55mOhm @ 1kHz
Producenter
CAP-XX Ltd Supercapacitors
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
3-SMD
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,827" L x 0,551" B (21,00mm x 14,00mm)
Kapacitans
470 mF
Højde - Monteret (maks.)
0,134" (3,40mm)
Tolerance
±20%
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Spænding - Nominel
5.5 V