SCPB13A855SNA
DigiKeys varenummer
478-SCPB13A855SNA-ND
Producenter
Producentens varenummer
SCPB13A855SNA
Beskrivelse
CAP 8.5F -10%, +30% 2.1V SMD
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.5 F (EDLC) superkondensatorerr 2.1 V Ikke-standard SMD 50mOhm @ 1kHz 2000 timer @ 65°C
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
50mOhm @ 1kHz
Producenter
KYOCERA AVX
Levetid @ temp.
2000 timer @ 65°C
Serie
Terminering
SMD (SMT) flige
Emballage
Bulk
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Ikke-standard SMD
Kapacitans
8.5 F
Størrelse/dimension
1,890" L x 1,772" B (48,00mm x 45,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Højde - Monteret (maks.)
0,051" (1,30mm)
Spænding - Nominel
2.1 V
Driftstemperatur
-55°C – 65°C