RM04F9311CT
DigiKeys varenummer
4713-RM04F9311CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-RM04F9311CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-RM04F9311CTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RM04F9311CT
Beskrivelse
RES0402 1% 9.31K OHM
Detaljeret beskrivelse
9.31 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)