GMC21CG152F50NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC21CG152F50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21CG152F50NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC21CG152F50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC21CG152F50NT
Beskrivelse
CAP0805 COG 1500PF 1% 50V
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±1% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±1%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)