FB201209T-121Y-S-1
DigiKeys varenummer
4713-FB201209T-121Y-S-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FB201209T-121Y-S-1CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-FB201209T-121Y-S-1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
FB201209T-121Y-S-1
Beskrivelse
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signallinje Ferritstøjfiltre og -chips 0805 (2012 metrisk) 800mA 150mOhm
Kategori
Strømklassificering (maks.)
800mA
Producenter
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC-modstand (DCR) (maks.)
150mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Filtertype
Signallinje
Højde (maks.)
0,043" (1,10mm)
Antal linjer
1
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
120 Ohms @ 100 MHz