PTA4543-2010CIB103
DigiKeys varenummer
PTA4543-2010CIB103-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTA4543-2010CIB103
Beskrivelse
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W Hulmontering Skydepotentiometre Top Justeringstype
EDA/CAD-modeller
PTA4543-2010CIB103 Modeller
Tolerance
±20%
Vandringsområde
45mm
Størrelse/dimension
Rektangulær - 2,362" L x 0,354" B x 0,256" H (60,00mm x 9,00mm x 6,50mm)
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W