PTA2043-2015CPB103
DigiKeys varenummer
PTA2043-2015CPB103-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTA2043-2015CPB103
Beskrivelse
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,1W, 1/10W Hulmontering Skydepotentiometre Top Justeringstype
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PTA2043-2015CPB103 Modeller
Tolerance
±20%
Producenter
Bourns Inc.
Justeringstype
Top
Serie
Fadertype
Standard
Emballage
Bakke
Vandringsområde
20mm
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
Rektangulær - 1,378" L x 0,354" B x 0,256" H (35,00mm x 9,00mm x 6,50mm)
Modstand
10 kOhms
Monteringstype
Hulmontering
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W