PDB241-GTR01-504B0
DigiKeys varenummer
PDB241-GTR01-504B0-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB241-GTR01-504B0
Beskrivelse
POT 500K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Detaljeret beskrivelse
500k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,25W, 1/4W Loddeblik
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDB241-GTR01-504B0 Modeller
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Modstand (Ohm)
500k
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse - Krop
Rund - 0,945" diam. (24,00mm)