PDB241-GTR01-105B0
DigiKeys varenummer
118-PDB241-GTR01-105B0-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB241-GTR01-105B0
Beskrivelse
POT 1M OHM 1/4W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1M Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,25W, 1/4W Loddeblik
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDB241-GTR01-105B0 Modeller
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistivt materiale
Kul
Emballage
Bakke
Termineringsudformning
Loddeblik
Varestatus
Aktiv
Aktuatortype
Rouletteret og rillet
Modstand (Ohm)
1M
Aktuatorlængde
0,748" (19,00mm)
Tolerance
±20%
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Bøsnings gevind
3/8-32
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Panelmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rund - 0,945" diam. (24,00mm)