PDB12-F4251-254BF
DigiKeys varenummer
118-PDB12-F4251-254BF-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDB12-F4251-254BF
Beskrivelse
POT 250K OHM 0.08W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
250k Ohm 1 rækker Lineær Hulmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,08W PC-ben, Kortlåse
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Bourns Inc.
Justeringstype
Sidejustering
Serie
Rotation
300°
Emballage
Bakke
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
PC-ben, Kortlåse
Modstand (Ohm)
250k
Aktuatortype
Fladgjort
Tolerance
±20%
Aktuatorlængde
0,984" (25,00mm)
Effekt (Watt)
0,08W
Aktuatordiameter
0,236" (6,00mm)
Indbygget switch
Ingen
Monteringstype
Hulmontering
Antal omgange
1.0
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,650" x 0,504" overflade (12,80mm x 12,80mm)