3296W-1-102LF
DigiKeys varenummer
3296W-102LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3296W-1-102LF
Beskrivelse
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3296W-1-102LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
25.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
1 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,375" x 0,190" overflade (9,53mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%