CRL0603-FW-8R20ELF det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 1.975
Datablad
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
YAGEO
På lager: 36
Stackpole Electronics Inc
8.2 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRL0603-FW-8R20ELF
DigiKeys varenummer
CRL0603-FW-8R20ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRL0603-FW-8R20ELF
Beskrivelse
RES 8.2 OHM 1% 1/8W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRL0603-FW-8R20ELF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)