CR0603-F/-8R20ELF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 1.975
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
Panasonic Industry
Rohm Semiconductor
YAGEO
8.2 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CR0603-F/-8R20ELF
DigiKeys varenummer
118-CR0603-F/-8R20ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CR0603-F/-8R20ELF
Beskrivelse
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)