CG0402MLA-5.5MG
DigiKeys varenummer
CG0402MLA-5.5MGTR-ND - Tape & Reel (TR)
CG0402MLA-5.5MGCT-ND - Afskåret tape (CT)
CG0402MLA-5.5MGDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CG0402MLA-5.5MG
Beskrivelse
VARISTOR 13V 20A 0402
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
13 V 20 A Varistor 1 Kredsløb Overflademontering, MLCV 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CG0402MLA-5.5MG Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
18 V
Producenter
Bourns Inc.
Strøm - Overstrøm
20 A
Serie
Energi
0,05J
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Antal kredsløb
1
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
270 pF @ 1 MHz
Maksimum AC-spænding
4 V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TA)
Maksimum DC-spænding
5.5 V
Monteringstype
Overflademontering, MLCV
Varistor-spænding (min.)
8 V
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varistor-spænding (Typ)
13 V