V5.5MLA0402NR
DigiKeys varenummer
F2258TR-ND - Tape & Reel (TR)
F2258CT-ND - Afskåret tape (CT)
F2258DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
V5.5MLA0402NR
Beskrivelse
VARISTOR 8.95V 20A 0402
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.95 V 20 A Varistor 1 Kredsløb Overflademontering, MLCV 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
V5.5MLA0402NR Modeller
Kategori
Varistor-spænding (maks.)
10.8 V
Producenter
Littelfuse Inc.
Strøm - Overstrøm
20 A
Serie
Energi
0,05J
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Antal kredsløb
1
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
220 pF @ 1 MHz
Maksimum AC-spænding
4 V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Maksimum DC-spænding
5.5 V
Monteringstype
Overflademontering, MLCV
Varistor-spænding (min.)
7.1 V
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varistor-spænding (Typ)
8.95 V