CD214C-T160ALF det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 12.930
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 9.448
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 307
Comchip Technology
259V Klemme 5,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
CD214C-T160ALF
DigiKeys varenummer
CD214C-T160ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CD214C-T160ALF
Beskrivelse
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CD214C-T160ALF Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Forældet
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
160V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
178V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
259V