3386F-1-153LF
DigiKeys varenummer
3386F-1-153LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
3386F-1-153LF
Beskrivelse
TRIMMER 15K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3386F-1-153LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
15 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 0,375" x 0,375" overflade (9,53mm x 9,53mm)
Tolerance
±10%