LM385BZ-2.5/NOPB
DigiKeys varenummer
LM385BZ-2.5NS/NOPB-ND
Producenter
Producentens varenummer
LM385BZ-2.5/NOPB
Beskrivelse
IC VREF SHUNT 1.5% TO92-3
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Shunt Spændingsreference IC ±1,5% TO-92-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LM385BZ-2.5/NOPB Modeller
Temperaturkoefficient
150ppm/°C
Producenter
Texas Instruments
Støj - 10Hz til 10kHz
120µVrms
Emballage
Bulk
Strøm - Katode
20 µA
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Referencetype
Shunt
Monteringstype
Hulmontering
Udgangstype
Fast
Pakke/hus
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
TO-92-3
Strøm - Output
20 mA
Grundlæggende varenummer
Tolerance
±1,5%