3361P-1-102GLF
DigiKeys varenummer
3361P-102GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3361P-102GLFCT-ND - Afskåret tape (CT)
3361P-102GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3361P-1-102GLF
Beskrivelse
TRIMMER 1KOHM 0.5W GULL WING TOP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms 0,5W, 1/2W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
3361P-1-102GLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Bourns Inc.
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
1 kOhms
Termineringsudformning
Mågevinge
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,277" x 0,264" overflade (7,04mm x 6,70mm)
Tolerance
±10%