3361P-1-502GLF
DigiKeys varenummer
3361P-502GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3361P-502GLFCT-ND - Afskåret tape (CT)
3361P-502GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3361P-1-502GLF
Beskrivelse
TRIMMER 5KOHM 0.5W GULL WING TOP
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,5W, 1/2W Mågevinge Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3361P-1-502GLF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,277" x 0,264" overflade (7,04mm x 6,70mm)
Tolerance
±10%