3296W-1-502
DigiKeys varenummer
3296W-502-ND
Producenter
Producentens varenummer
3296W-1-502
Beskrivelse
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 25.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
3296W-1-502 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,375" x 0,190" overflade (9,53mm x 4,83mm)
Tolerance
±10%